6-8 listopad, 2018

VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie

EXPO XXI Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Giełdy ładunków

Giełdy ładunków

Giełda ładunków to jedno z narzędzi, mających pomóc firmom transportowym w skutecznym i sprawnym zarządzaniu flotą. Działa jako wygodna platforma wymiany informacji między przewoźnikami, właścicielami ładunków a spedytorami. Ułatwia komunikację, zawieranie transakcji i pozyskiwanie nowych zleceń. Przede wszystkim jednak giełda transportowa pozwala na zminimalizowanie pustych przejazdów oraz optymalizację wykorzystania przestrzeni ładunkowej, a co za tym idzie – redukcję kosztów ponoszonych przez przedsiębiorców. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem wiodących giełd ładunków, który daje możliwość szybkiego i wygodnego porównania usług, oferowanych operatorów tych platform. 

 

 
Nazwa przedsiębiorstwa Ilość ofert
 na giełdzie

Możliwość
bezpłatnego testowania

 

Koszt użytkowania
 

Zakres
działania giełdy

 

Dodatkowe
usługi

 
Numer stoiska


123 cargo

 
Ponad 30000 ładunków dziennie Bezpłatna wersja DEMO dostępna online umożliwia sprawdzenie potencjału giełdy. Dodatkowo zapraszamy do zdalnej prezentacji, dostosowanej do indywidulanych potrzeb każdego klienta. Abonament dostępny w dwóch wersjach: 6 miesięcy w cenie 625PLN lub 12 miesięcy w cenie 1000PLN (bez podatku VAT, gdyż odbiorcą jest firma z zagranicy). Europa Południowo-Wschodnia z uwzględnieniem takich państw jak Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja, Bałkany, Rosja, Ukraina i Białoruś.  
- Bezpłatne mediacje
 - Nieograniczona liczba użytkowników
 - Aktualne oferty ładunków (baza odświeżana jest, co 15 sekund i wyświetlane są tylko aktualne ładunki)
 - Możliwość zalogowania do giełdy online z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu

 
 Hala 3 

stoisko C10

Cargo.pl 

 
50 tys. unikalnych, niepowtarzających się ofert ładunków i transportu dziennie. Ciągły wzrost ilości ofert z 2000 roku. 1 miesiąc bezpłatnego testu po zarejestrowaniu się i dokładnej weryfikacji użytkownika. Pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności giełdy, jak szybkie wyszukiwanie ofert (także na podstawie zbieżności) czy darmowa porada prawna. Po 1 miesiącu niezobowiązującego bezpłatnego testu możliwość wykupienia rocznego abonamentu.  Cała Europa
i Azja. Rozbudowana baza ofert z rynków wschodnich
i krajów nadbałtyckich – Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy
i Estonii.  

Cargo.PL gwarantuje dostęp do bazy ponad 75 tys. użytkowników. Interaktywne mapy, wyszukiwanie ofert za pomocą zbieżności, komunikator tłumaczący rozmowę na język kontrahenta, bezpłatna windykacja czy portal o transporcie Cargonews.pl to tylko niektóre z wyróżników giełdy.
 
Hala 3

stoisko D7


CARGONEXX


 

Obecnie około 100 zleceń bezpośrednio od spedycji Cargonexx

 
Aby skorzystać z platformy musi zostać przesłana licencja Europejska, jak i OCP.
 
Rejestracja na Cargonexx jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje.
Serwis Cargonexx jest darmowy Rynek niemiecki, polski i międzynarodowy. Planowane rynki: Austria, Dania
i kraje Beneluxu
- Bezpłatny serwis
- Termin płatności: maksymalnie do 5 dni roboczych
- Bezpłatne ubezpieczenie kabotażowe na terenie Niemiec dla wszystkich zleceń od Cargonexx
Hala 3

stoisko B11


Clicktrans.pl
clicktrans_tabelka-(1).png

 
4940
aktualnych ofert
Bezterminowo  Prowizja od zrealizowanych zleceń transportowych  Europa  - Hala 3

Infracht
infracht-logo-128x66.png

 
Infracht to innowacyjna platforma transportowa w pełni bezpłatna dla przewoźników. Aktualnie  gromadzimy bazę przewoźników, zleceniodawców oraz spedytorów.  Platforma jest bezpłatna dla przewoźników. Zleceniodawcy i spedytorzy mogą korzystać z platformy bez  żadnych opłat do końca 2017 roku. Platforma Infracht jest całkowicie bezpłatna dla Przewoźników. Zleceniodawcy i spedytorzy nie muszą uiszczać opłat abonamentowych! Prowizja pobierana jest tylko od zrealizowanych zleceń. Dla firm, które wystawiają dużą ilość ładunków oferujemy również atrakcyjne 30-dniowe pakiety.  Rynek Europejski.  
-nieograniczona ilość użytkowników korzystających z Infracht w Twojej firmie
-dostęp do serwisu on-line 24/7
-brak konieczności instalacji aplikacji
-wsparcie ze strony Biura Obsługi Klienta
-Infracht audytuje najważniejsze dokumenty użytkowników, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z usług platformy

 
Hala 3

stoisko B25


LOADFOX


 
Zamiast oferować pojedyncze ładunki, inteligentny algorytm LoadFox łączy częściowe ładunki ze swojej sieci partnerskiej w rentowne przejazdy. Dzięki temu  przestrzeń załadunkowa samochodów ciężarowych zostaje w pełni wykorzystana, redukowana jest emisja, a zyski partnerów Loadfox zwiększają się.  Tak: podczas fazy beta LoadFox jest całkowicie bezpłatny. Ponieważ nasza sieć wciąż się rozwija, doceniamy wszystkich partnerów, którzy przyłączają się do nas w fazie beta. Zachęcamy naszych partnerów do przesyłania nam swoich uwag i opinii, aby nieustannie udoskonalać naszą platformę i usługi. Bezpłatne: W fazie beta LoadFox jest całkowicie bezpłatny.
Po naszej fazie beta prawdopodobnie wprowadzimy niewielkie opłaty, których wysokość zależna będzie od transakcji. Opłaty będą stanowić jedynie ułamek dodatkowych przychodów / zysków generowanych dla naszych partnerów.
Obecnie LoadFox oferuje swoje usługi wszystkim firmom transportowym z Europy.

W pierwszym kroku tylko na trasach w Niemczech.
W następnym korku planujemy rozszerzenie działalności na rynek europejski  i wkrótce będziemy oferować transport także w Polsce.
Aby wspomóc naszych partnerów w ich codziennej działalności, dodaliśmy do naszej platformy dodatkowe usługi algorytmiczne, takie jak grupowanie i kopiowanie. Dzięki temu przejazdy mogą być rezerwowane jeszcze szybciej i są zapamiętywane na kolejną rezerwację Hala 3

stoisko E6


Qualis logistics


 
Giełda ładunków i pojazdów tylko dla firm zaudytowanych.
 
Operatywna od września  2017r. Obecnie znajduje się w fazie wstępnych rejestracji firm.
6 miesiecy gratis dla firm, które zarejestrują się do 12 września 2017 roku
 
Aby skorzystać z bezpłatnego okresu muszą zostać spełnione wymogi: firmy certyfikowane, akceptacja warunków korzystania i przesłanie wszystkich dokumentów.
Abonament od  733 €/rok do 1242 €/rok w zależności od profilu firmy
 
Korzyści dla firm zarejestrowanych przed 12 września 2017r:
 
- 75% zniżki na pierwszy rok dla klientów  Wtransnet
 
- 50% zniżki na pierwszy rok dla pozostałych firm Wtransnet
Giełda, która narodziła się w Niemczech, zasięg europejski: krajowy i międzynarodowy
- Tylko firmy certyfikowane
- Terminy płatności:
maksymalnie do 45 dni
- Gwarancja Płatności
- Tylko firmy transportowe
z własną flotą
- Ładunki od firm, które nie
są na tradycyjnych giełdach
ze względów bezpieczeństwa lub szczególnych wymogów: Pharma, SQAS...
Hala 3

stoisko B5

Saloodo! 
saloodo-128x66.png

 

Saloodo! Jest cyfrową giełdą ładunków, która łączy spedytorów i dostawców usług transportowych w szybki i niezawodny sposób. Jako dostawca usług transportowych możesz skorzystać z ponad 1400 ofert dziennie od różnych spedytorów na swoich trasach, w celu optymalizacji przestrzeni ładunkowej.

 
Saloodo! jest bezpłatne. Przewoźnicy i spedytorzy mogą się bezpłatnie zarejestrować.  Korzystanie z giełdy Saloodo! jest darmowe. Nie pobieramy żadnych opłat miesięcznych ani abonamentowych od przewoźników i spedytorów. Co więcej, przewoźnicy mogą bezpłatnie pobrać aplikację Saloodo! Driver. Spedytorzy pokrywają jedynie koszty przewozu ładunku, który zarezerwowali.  Saloodo! jest giełdą dla wszystkich w Europie. Ponad 4900 zarejestrowanych firm transportowych oferuje swoje usługi w więcej niż 17 krajach. Niebawem dołączą inne kraje, takie jak Wielka Brytania, Hiszpania, Portugalia, Belgia czy Holandia.  
Wykorzystaj jedną platformę, aby uzyskać odpowiednie ładunki w czasie rzeczywistym
i zoptymalizować swoją flotę:
- Szybka płatność w ciągu 14 dni z Saloodo! jako partnerem  kontraktowym
- Bądź w kontakcie ze swoim kierowcą poprzez naszą innowacyjną aplikację Saloodo! Driver
- Dynamiczny kalkulator cen transportu pomaga w tworzeniu konkurencyjnych ofert
- Dokumenty przewozowe
i faktury dostępne w każdym momencie, na Twoim osobistym profilu

 
Hala 3

stoisko E13


Teleroute


 
200.000 ofert ładunków dziennie Możliwość bezpłatnej prezentacji online w czasie rzeczywistym Płaskie stawki, dopasowane do potrzeb klienta Cała Europa (z silną pozycją w krajach Beneluksu, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polska).  - Obsługa klienta
 -  Szkolenie
 - Bramka sms
 - Mediacje należności
 - Planer tras
 - Katalog firm
Hala 3

stoisko C10


TimoCom

 


TimoCom łączy wszystkie podmioty uczestniczące w transporcie. Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Na największej w Europie platformie transportowej codziennie dostępnych jest do 750.000 międzynarodowych ofert wolnych przestrzeni ładunkowych i frachtów pochodzących z całej Europy - z tendencją rosnącą.

 

Nowi klienci zawsze mają możliwość bezpłatnego przetestowania pakietów aplikacji przez okres do 4 tygodni i przekonania się w tym czasie o ich zaletach. TimoCom oferuje różne pakiety, które są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta dla wszystkich uczestników łańcucha logistycznego. Platforma transportowa TimoCom obsługuje wszystkie 44  lokalne rynki w całej Europie, jest dostępna w 44 europejski krajach i w 24 europejskich językach dla ponad 120.000 użytkowników. W różnych pakietach dla wszystkich użytkowników TimoCom dostępny jest biznesowy Messenger TimoCom, indeks firm dla europejskiej branży logistycznej, pomoc techniczna w ojczystym języku klienta oraz indywidualne wsparcie w obsłudze programu.  Hala 3

stoisko B2


Transinfo.by 

Baza obejmuje
28 000 firm (przewoźnicy),
6 000 spedytorów oraz 15 000 właścicieli ładunków.
Codziennie ponad 1000 nowych zapytań o bezpłatny transport i około 3000 zamówień na ładunki jest dodawanych do bazy.

 
Istnieje 15-dniowa bezpłatna wersja próbna, która umożliwia kontakt ze spedytorami i właścicielami ładunków.  Minimalny abonament wynosi 6 euro miesięcznie 
Białoruś,
Rosja,
Ukraina,
Europa,
Kraje bałtyckie
Umieszczanie reklamy na portalu Hala 3


Wtransnet

 
Realna ilość ofert (zakaz  przepisywania i kopiowania):  
 
- 5 milionów ofert ładunków
 
- 2,8 milionów ofert pojazdów
 
- Ciągły wzrost od 1996 roku
Abonament roczny z możliwością umowy na 3 miesiące  Abonamet od   528 €/rok do
895 €/rok  w zależności od profilu firmy     
Wtransnet jest największą giełdą ładunków w Europie Południowo-Zachodniej
 
 
11.000 sprawdzonych firm z 33 krajów europejskich
- Gwarancja płatności
- Bezpłatny serwis reklamacji płatności       
- Możliwość sprawdzenia numeru rejestracyjnego pojazdu                                  
- Zbieżności dodatkowe w przypadku małej ilości ofert na danej trasie
- Bezpłatny serwis informacji na temat firm
- Tracking Cargo do śledzenia ładunków      podczas wszystkich etapów transportu                                                                               
Hala 3

stoisko B5

*Dane z 2014 roku

Chcesz wiedzieć więcej – odwiedź targi!